Школа безпеки

У наш такий неспокійний час величезна кількість небезпек чатує і на дітей, і на дорослих. Як же уникнути небезпечних ситуацій? Про що треба пам'ятати за будь-яких обставин? Читайте на цій сторінці.

Правила спілкування в мережі інтернет

Інтернет розкриває перед нами великі можливості не лише для пошуку інформації, але й для спілкування. Але слід пам’ятати про деякі правила етикету:

  • Пам’ятайте, що Ви спілкуєтеся з людиною.

Золоте правило, що його викладали нам ще в дитячому садку, – не роби іншим того, чого не хочеш отримати від них взамін. Мережа знайомить людей, які, можливо, ніколи б не зустрілися у реальному житті. Але у віртуальному просторі спостерігається набагато менше людяності, ніж в реальному житті. Часто-густо люди зловживають тим, що співрозмовник не може їх бачити, і дозволяють собі речі, яких ніколи не дозволили б в звичайному спілкуванні. Не варто забувати головного принципу: усюди в Інтернеті знаходяться люди, і перед тим, як написати щось образливе, варто подумати, чи зміг би я сказати це віч-на-віч. Не слід забувати і про те, що слова у віртуальному просторі фіксуються.

  • Дотримуйтеся тих самих правил поведінки, що і в  реальному житті.

У реальному житті більшість із нас дотримуються певних законів, іноді через внутрішні обмеження, іноді через побоювання бути спійманим. Слід дотримуватися норм поведінки як в реальному, так і у віртуальному житті. - Зберігайте особистість. Користуючись перевагами анонімності, інші можуть не бачити кольору Ваших очей, шкіри, волосся, – пам’ятайте, що враження про Вас складатиметься з Ваших висловлювань. Не зайвим буде згадати граматику, осмислювати свої висловлювання. Коли хочеться сказати щось, на зразок «мені здається...», «я чув, що...», запитайте себе – а чи не перевірити ще раз достовірність фактів. Недостовірна інформація здатна викликати бурхливий шквал емоцій в Мережі. Не ображайте інших. Будьте терплячі і ввічливі.

  • Пам’ятайте про безпеку.

Особа, яка вільно, нехтуючи правилами безпеки, викладає на сторінках мережі приватну інформацію, може легко стати мішенню для он-лайн злочинців. Перед тим, як написати щось про себе, варто обов’язково перевірити, чи є безпечним сайт, на якому знаходиться користувач.

  • Поважайте право на приватне листування.

Неповага до таємниці листування – це ознака поганих манер як у реальному, так і в віртуальному світі. Не забувайте, що навмисне читання електронних листів можна відстежити, а винного покарати.

  • Пам’ятайте про авторське право.

Не оголошуйте інформацію, завантажену з Інтернету, своєю власною. Звісно, Мережа містить величезний обсяг інформації, і спокуса безкарно взяти «шматочок» для себе величезна. Представляти скопійовану з Інтернету інформацію як авторську розробку не лише не чесно, а й незаконно. Крім того, не варто завантажувати і поширювати захищені авторським правом фото-, відеоматеріали, музику без належної оплати, адже це прирівнюється до крадіжки.


Причини травматизму під час зимових ігор

Взимку річки, озера стають ще одним місцем для веселих забав. Покритi льодом, вони є одними з найкращих  природних  ковзанок, де можна  займатись зимовими  видами спорту. Найкраще покататися на ковзанах в спеціально обладнаних місцях чи майданчиках. Але якщо вже ви вирішили скористатися місцевою річкою чи озером потрібно пам’ятати  правила поведінки під час занять зимовими розвагами:

- кататися  можна  тільки,  якщо  лід  на  річці  міцний;

-  у  місцях  масового  перебування  людей;

-  товщина  льоду  має    складати  не     менше_15_см,  а  самі  майданчики  для  забав   відгороджені  від  решти  річкової,  озерної  території  яскравими  стрічками,  за  якими  перебування  людей  категорично забороняється.

Санки,  лижі,  ковзани – найулюбленіші  речі  в  користуванні  дітей  взимку.  На  жаль  саме  вони  стають  причиною  багатьох  травм. Ні, це зовсім  не  означає,  що  не  потрібно  кататися  на  санках,  ковзанах, подорожувати  на  лижах.  Але  давайте  пригадаємо,  які  правила  не потрібно  порушувати,  щоб  не  завдати  шкоди  собі  та  оточуючим.

Ви  повинні  пам'ятати:- санки  мають  бути непошкоджені, з  усіма  дощечками,  щоб  під  час  катання  ви  не покалічилися;

- кріплення  на  лижах  має  бути  також  ціле,  і  правильно прикріплене  на  ногах,  щоб  нога  не вислизнула  і  не  було  ризику  її зламати  чи  вивихнути;

- ковзани  мають  бути  відповідного  розміру,  не більші,  оскільки  це  також  може  привести  до  травматизму.

Коли    вибирається  місце  для  забав,  як  правило  шукають  пагорб  чи схил,  з  якого  будуть  спускатися  на  санках  чи  лижах.    

Потрібно  пам’ятати,  що  місце  де  ви  будете  кататися,  обов’язково повинно  бути  безпечним,  тобто  далеким  від  дороги.  Особливо небезпечно  те,  що  діти  іноді  катаються  близько  від  дороги  по  якій  рухається  автотранспорт,  а  буває,  що  катання  необачно  використовують на  самій  дорозі.  Це  піддає  смертельному  ризику  не  тільки  ваше  життя і  здоров’я,  а  й  безпеку  оточуючих.  Взимку  дорога  слизька  і  не  завжди   водій  транспортного  засобу  зможе  зупинити  його  в  потрібний  момент. А  якщо  автомобіль  несправний? – тепер  уявіть  ситуацію:  ви  на  санках чи  лижах  несподівано  виїхали  під  колеса?

Діти повинні   пам’ятати,  що  під  час  забав  та  ігор  не  потрібно  виконувати різні  трюки. Дуже  часто,  катаючись,  вони  люблять  похитуватися  перед друзями  різними  способами  катання.  Тут  фантазія   спрацьовує  дивовижно:  це  і  катання  із  зав’язаними  очима,  і  повернувшись  спиною, і  на  одній  нозі  і т.д.  Потрібно  пам’ятати,  що  катаючись,  учні   повинні передбачити,  що  з  закритими  очима можна  в’їхати  в  сусіда,  дерево; повернувшись  спиною,  дитина  також  не  буде  бачити  куди  їде,  і  не зможе  керувати  санками  чи  лижами,  своєчасно  і  адекватно зреагувати  на небезпеку.  Небезпечно  прив’язувати  санки  одні  до  одних. Саме  це  є  причиною  того, що  перевернувшись  одні  санки  потягнуть  за собою  інші.  Особливо  небезпечно  прив’язуватись   (чіплятися)  на  ходу  до  транспортних  засобів.

Основне,  що   повинні  запам’ятати  діти  це  те,  що  катання  на  лижах, санках,  ковзанах  має стати  веселою  розвагою,  а  не  нести  небезпеку (шкоду)  вашому  здоров’ю.



У наш такий неспокійний час величезна кількість небезпек чатує і на дітей, і на дорослих. Як же уникнути небезпечних ситуацій? Про що треба пам'ятати за будь-яких обставин? Читайте на цій сторінці.


Протимінна безпека


Безпека дитини вдома


Попередження травматизму на об'єктах залізничного транспорту



Поскаржитися на порушення Більше